فارس در برق خورشیدی اول است/ قیمت مازوت برای صنایع کاهش یابد

استاندار فارس مدعی شد که این استان با در تامین انرژی برق از طریق نیروگاه های خورشیدی مقام نخست کشور را در اختیار دارد.

عنایت الله رحیمی در جلسه با وزاری کشور، نفت و نیرو در خصوص مدیریت سوخت و مصرف گاز با تاکید بر تامین انرژی از منابع تجدید پذیر و ضرورت سوق دادن کشور به این مسیر، گفت: استان فارس مقام نخست تولید برق از انرژی خورشیدی را به خود اختصاص داده است و در حال حاضر، بیش از ۹۰۰ هکتار مزارع خورشیدی با سرمایه گذاری خارجی در دستور کار دارد که کمک شایانی به تولید انرژی از منابع تجدیدپذیر خواهد کرد.

به گزارش ایسنا به نقل از استانداری فارس، رحیمی با ارائه پیشنهادهایی درباره مدیریت سوخت و مصرف گاز در شرایط پیش رو، گفت: از ابتدای سال تاکنون میزان کاهش فروش گاز به علت محدودیت مصارف، ۱۵۰ میلیون مترمکعب بوده است که این رقم در سال ۱۳۹۸ بالغ بر ۹۰۰ میلیون متر مکعب بود.

افزایش ۵ برابری مصرف گاز در فارس

وی میانگین مصرف گاز مشترکان خانگی و تجاری در تابستان امسال را ۵ میلیون مترمکعب در روز اعلام و اضافه کرد: باتوجه به اینکه میزان مصرف در ماه های آذر و دی امسال به ۲۴میلیون مترمکعب در روز افزایش داشته، اعمال محدودیت های مصرف در بخش هایی همچون نیروگاهی، پتروشیمی، کارخانه های سیمان و سایر واحدهای صنعتی اجتناب ناپذیر است.

استاندار فارس با تاکید بر لزوم مصرف بهینه انرژی گاز و برق با شروع فصل زمستان توسط مشترکان، یادآور شد: با توجه به افزایش مصارف خانگی گاز و حتی برق و برای جلوگیری از قطع آنها، نیازمند همکاری هم استانی ها هستیم.

رفع مشکل واحدهای تولیدی با سوخت جایگزین

وی با بیان اینکه برای رفع مشکل مصرف سوخت کارخانجات به دنبال منابع جایگزین برای جلوگیری از محدودیت تامین سوخت هستیم، گفت: در تلاش هستیم سوخت کارخانه ها از گاز به نفت و گاز به مازوت تبدیل کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.