ظرفیت تولید انرژی خورشیدی در استان بوشهر به‌خوبی استفاده نشده است

ظرفیت تولید انرژی خورشیدی در استان بوشهر به‌خوبی استفاده نشده است

بوشهر – استاندار بوشهر با اشاره به ظرفیت‌های بالای استان در زمینه انرژی‌های نو گفت: استان بوشهر دارای ظرفیت بالایی برای تولید انرژی خورشیدی است ولی تاکنون به‌خوبی استفاده نشده است.

عبدالکریم گراوند در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با اشاره به ظرفیت بالای استان در حوزه تامین انرژی خورشیدی اظهار داشت: علی رغم بهترین وضعیت برای جذب انرژی خورشیدی در استان بوشهر، متأسفانه از این ظرفیت آن چنان به خوبی استفاده نشده است.

وی اضافه کرد: برای تولید انرژی خورشیدی در استان سرمایه‌گذاری مناسبی نیز نشده و با پتانسیلی که استان دارد، در مدت یک سال گذشته کارهای خوبی در این زمینه انجام گرفته است.

استاندار بوشهر با اشاره به دیدار خود با رئیس سازمان برنامه بودجه خاطرنشان کرد: تاکید رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور برتامین اعتبار پروژه‌های زیرساختی مهم در استان بوشهر است.

وی افزود: پیگیر ی تخصیص اعتبارات راه آهن بوشهر، پیگیری تأمین اعتبارات لازم برای تأمین آب و برق جزایری که در استان دچار مشکل بودند از جمله موارد مطرح شده در این دیدار بود که رئیس سازمان برنامه و بودجه، دستور لازم را برای موارد یاد شده صادر کرد.

گراوند بیان کرد: از دیگر موارد مطرح شده در این نشست، درخواست احداث هزار واحد مسکونی محرومین و فراهم کردن هزار جهیزیه در استان و حمایت مالی از تولید اینورتر و پنل خورشیدی در استان بود.

استاندار بوشهر اضافه کرد: در این نشست پیگیر تخصیص اعتبارات سفر ریاست جمهور به استان شدیم و از دیگر درخواست‌ها، موضوع تأمین اعتبار سدهای برنامه ریزی شده باغان و دشت پلنگ بود، که دستور آن از سوی رئیس سازمان برنامه و بودجه صادر و بر تسریع آن تاکید شد.

کد خبر 4937989

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوزده − سه =