نیروی انسانی؛ سرمایه اصلی كشور/ اهمیت تبدیل بهره‌وری به یك فرهنگ اختیاری

نیروی انسانی؛ سرمایه اصلی كشور/ اهمیت تبدیل بهره‌وری به یك فرهنگ اختیاری

به گزارش ایكنا از فارس، اسماعیل تبادار، استاندار فارس امروز، ۱۰ شهریور در جلسه شورای اقتصاد مقاومتی این استان بیان کرد: بر اساس تنگاها به دنبال ارزش افزوده بیشتر در بخش تولید، خدمات و صرفه‌جویی هستیم.
وی با بیان اینکه اگر در قدم اول بهره‌وری نیروی انسانی را به عنوان سرمایه اصلی در دستور کار قرار دهیم، سرمایه‌های بزرگتر حاصل خواهد شد، بر تبدیل بهره‌وری به یک فرهنگ اختیاری و نه اجباری تاکید کرد و افزود: به عنوان مثال در عرصه آب استان فارس اختیار از ما نیست و روندی اجباری موجب شده تا بهره‌وری را در دستور کار قرار دهیم .
استاندار فارس اظهار كرد: امسال در سطح کلان کشور با کسری پنج هزار مگاواتی برق مواجه شدیم اما با صرفه‌جویی این مشکل را پشت سر گذاشتیم و فارس نیز جزو استان دوم در صرفه‌جویی بود .
وی با بیان اینکه رهنمودها خوب است اما مهم‌تر این است که ایده‌ها عملیاتی شوند، گفت: به عنوان مثال فارس بستر انرژی خورشیدی در کشور است به‌گونه‌ای که در سال گذشته بیش از ۶۰ درصد از جلب سرمایه استان در بخش انرژی خورشیدی بوده است.
تبادار با اشاره به اجرایی شدن طرح پایلوت بهره‌وری، رویکردها و شاخص‌های مربوط به این موضوع در استان فارس به عنوان مدلی مشخص در کشور، گفت: باید این موضوع را تبدیل به یک برنامه و برنامه را تبدیل به یک هدف کنیم، البته هدفی که ملزومات آن مشخص باشد.